Automašīnas diagnostika pēc izplūdes dūmu krāsas

Automašīnas diagnostika pēc izplūdes dūmu krāsas

Viena no dzinēja un ar to saistīto sistēmu darbības traucējumu pazīmēm ir dūmi no izplūdes caurules. Daudzas problēmas var diagnosticēt pēc to krāsas un struktūras. Šajā rakstā mēs jums pastāstīsim, kāda var būt izplūdes dūmu krāsa, un iedziļināsimies to parādīšanās iemeslos.

Kāpēc mana automašīna dūmo tikai iedarbināšanas laikā?

Ja dūmi no dzinēja nāk tikai iedarbināšanas laikā, it īpaši aukstā vai sausā laikā, un pazūd pēc dzinēja iesilšanas, tas neliecina par darbības traucējumiem: šādā veidā no izplūdes sistēmas iztvaiko kondensāts.

Kāpēc no manas automašīnas izplūdes caurules nāk balti dūmi?

Ja pēc spēka iekārtas iesilšanas dūmi no izplūdes caurules nepazūd, un tas notiek sausā un karstā laikā, tas norāda, ka dzinējā nonāk ūdens. Parasti tas notiek divos veidos: vai nu sajaucoties ar dzeses šķidrumu, kas liecina par cilindra galvas starplikas vai dzesēšanas sistēmas hermētiskuma zudumu, vai arī kopā ar degvielu, ja tā ir nekvalitatīva.

 Kā tikt vaļā no baltajiem dūmiem no izplūdes caurules? Veiciet šādas darbības: 
 1. Pārbaudiet dzeses šķidruma līmeni tvertnē. Tā strauja krišanās norāda, ka dzesēšanas sistēmas hermētiskums ir zudis.
 2. Pārbaudiet dzinēja nodalījumu: cilindru bloka un cilindru galvas savienojumā bieži var konstatēt noplūdes.
 3. Ieskatieties dzeses šķidruma tvertnē. Eļļas klātbūtne tajā ir netieša cilindru galvas starplikas hermētiskuma zuduma pazīme, un līdz ar baltajiem dūmiem tā var norādīt, ka dzeses šķidrums iekļūst dzinēja degkamerās.
 4. Pārbaudiet eļļas iepildīšanas kakliņu. Uz tā nedrīkst būt baltas putas.
 5. Ja tiek konstatēta vismaz viena no iepriekšminētajām pazīmēm, nogādājiet automašīnu autoservisā, lai to profesionāli diagnosticētu. Remonta laikā būs nepieciešama cilindru galvas blīves nomaiņa un, iespējams, cilindru bloka un cilindru galvas salāgoto virsmu slīpēšana.
 6. Ja netiek konstatēta dzesēšanas sistēmas problēma, mēģiniet izmantot cita degvielas uzpildes stacijas pakalpojumus.
 7. Pārbaudiet, vai degvielas tvertne ir hermētiska. Ja nepieciešams, salabojiet vai nomainiet to.
Izplūdes caurules nāk balti dūmi

Ja no manas automašīnas izplūdes caurules nāk balti dūmi, vai es varu turpināt braukt ar to?

Nē, nevarat. Nekad neatlieciet šīs problēmas novēršanu: sajaucoties ar eļļu, dzeses šķidrums to atšķaida, kas pasliktina pēdējās eļļošanas īpašības. Tas var izraisīt dzinēja kustīgo detaļu iznīcināšanu. Tādēļ izmantojiet autoevakuatoru, pat lai nokļūtu autoservisā.

Dažreiz balti dūmi nāk no dzinēja pārsega. Tā var būt dzesēšanas šķidruma viršanas un dzinēja pārkaršanas, kā arī radiatora vai tā cauruļu hermētiskuma zuduma pazīme. Šajā gadījumā nekavējoties apstādiniet automašīnu un ļaujiet dzinējam atdzist. Pēc tam pārbaudiet, vai dzesēšanas sistēmā nav noplūžu. Ja tiek konstatēta nopietna noplūde, turpmāka braukšana ir aizliegta.

Kāpēc no manas automašīnas izplūdes caurules nāk melni dūmi?

Biezie melnie dūmi no izplūdes caurules ir gaisa un degvielas maisījuma pārtreknināšanas pazīme. To var izraisīt aizsērējis gaisa filtrs, kura dēļ dzinējam tiek piegādāts mazāk gaisa, degvielas sūknim vai regulatoram rodas darbības traucējumi, kā rezultātā palielinās spiediens degvielas vadā.

 Ja pamanījāt problēmu, veiciet šādas darbības: 
 1. Izmēriet degvielas sistēmas spiedienu ar manometru.
 2. Pārbaudiet inžektorus. Šai darbībai izmantojiet multimetru, lai izmērītu to pretestību un salīdzinātu iegūtās vērtības ar nominālajām. Lai iegūtu precīzāku diagnozi, kas jāveic uz speciāla stenda, nogādājiet automašīnu autoservisā.
 3. Pārliecinieties, vai skābekļa zondes pienācīgi darbojas. Vispirms pārbaudiet, vai zondes ir droši savienotas ar spailēm. Ja nepieciešams, notīriet spailes. Demontējiet detaļu un aplūkojiet to. Nogulšņu klātbūtne uz komplektējošās daļas aizsargcaurules norāda, ka nepieciešams to nomainīt.
 4. Ieslēdziet aizdedzi. Pievienojiet multimetra taustus sildītāja kontūram. Spriegumam jābūt 12 V.
 5. Pievienojiet taustus signāla vadam un šasijas zemējumam. Multimetra rādījumam jābūt 0,45 V.
 6. Noņemiet savienotāju no ierīces. Izmēriet pretestību starp sildītāja spailēm. Nolasījumi var atšķirties atkarībā no zondes veida, taču tie nedrīkst pārsniegt 2-10 omus.
 7. Uzstādiet jaunu zondi bojātās vietā.
 8. Ja jums ir automašīna ar dīzeļdzinēju, sāciet dīzeļdegvielas daļiņu filtra reģenerācijas režīmu.
 9. Dīzeļdzinēju transportlīdzekļos biezus melnus dūmus var izraisīt aizsērējis daļiņu filtrs.
Izplūdes caurules nāk melni dūmi

Vai es varu turpināt braukt, ja no izplūdes caurules nāk melni dūmi?

Ja no automašīnas izplūdes caurules nāk melni dūmi, jums vajadzētu pēc iespējas ātrāk novērst šo problēmu. Faktiski pārāk treknais gaisa un degvielas maisījums deg lēnāk nekā parasti, kas izraisa lokālu dzinēja elementu pārkaršanu. Turklāt daļa degvielas pabeidz degšanu slāpētājā, kas rada dzinēja klaudzēšanas un katalizatora iznīcināšanas risku. Aizdedzes sveču atteice notiek agrāk nekā parasti. Laika gaitā izplūdes sistēmas elementi var pārdegt. Dažreiz notiek dzinēja ieķīlēšanās.

Kāpēc no manas automašīnas izplūdes caurules nāk zili dūmi?

Ja no izplūdes caurules nāk zili dūmi, tas norāda, ka degkamerās nokļūst eļļa. Parasti to izraisa virzuļa-cilindra grupas detaļu nodilums, virzuļa gredzenu pielipšana, vārsta blīvslēgu iznīcināšana un nepiemērotas viskozitātes eļļas izmantošana.

 Lūk, kas jums jādara: 
 1. Pārliecinieties, ka eļļošanas sistēmā tiek izmantota piemērota eļļa. Ja tā nav, nomainiet to, izskalojot sistēmu.
 2. Izmēriet kompresiju dzinēja cilindros. Ja tā nav pietiekama, tad degkameru hermētiskums ir zudis. Būs nepieciešama rūpīgāka diagnoze. 
 3. Nogādājiet jūsu automašīnu autoservisā: diezgan bieži situācija, kad no automašīnas izplūdes caurules nāk zili dūmi, liecina par dzinēja kapitālā remonta nepieciešamību. To nav iespējams veikt bez speciālistu palīdzības.
Izplūdes caurules nāk zili dūmi

Kas notiks, ja es turpināšu braukt, kad no izplūdes caurules nāk zili dūmi?

Zili dūmi paši par sevi jau ir bojājumu esamības pazīme. Taču, ja jūs atliksiet problēmas novēršanu, situācija var tikai pasliktināsies. Piemēram, savlaicīgi nomainot vārsta blīvslēgus un virzuļu gredzenus, jūs varat izvairīties no lielām problēmām. Taču, ja jūs kavēsieties ar to nomaiņu, virzuļi var apdegt, kas radīs daudz lielākas izmaksas.

Secinājums

Dūmi no izplūdes caurules gandrīz vienmēr norāda uz darbības traucējumiem dažādās transportlīdzekļa sistēmās. Šo pazīmi nedrīkst ignorēt. Galu galā, jo ātrāk jūs novērsīsiet darbības traucējumu, jo mazāk kaitējuma jūs radīsiet savai automašīnai.

  Jūsu profils ir jūsu personīgais palīgs.

  Ar to var izsekot automašīnas izdevumus, saglabāt servisa gramatiņu, detaļu maiņas grafiku, piezīmes un dokumentus.