Fakti, kas jāņem vērā, izvēloties aizdedzes sveces

Fakti, kas jāņem vērā, izvēloties aizdedzes sveces

Benzīna dzinējos gaisa un degvielas maisījuma aizdedzināšanai cilindros izmanto aizdedzes sveces. Tās atšķiras pēc elektrodu skaitu, ražošanas materiāla, un tās ražo plašs uzņēmumu klāsts. Šajā rakstā atradīsiet informāciju par to, kā pareizi izvēlēties šīs komplektējošās daļas, lai atvieglotu dzinēja iedarbināšanu, palielinātu tā jaudu, samazinātu degvielas patēriņu, kā arī daudzus citus noderīgus padomus.

Galvenie veidi 

 Pēc elektrodu skaita: 
 1. Viena elektroda. Tām ir viens centrālais un viens sānu elektrods, kas izgatavots no metāla ar 2,5 mm diametru. Šī vienkāršā konstrukcija nodrošina efektīvu sadedzi. Šādas detaļas ir lētas, un tām ir īss kalpošanas laiks.
 2. Daudzelektrodu. Tām ir līdz pat 4 sānu elektrodiem. Tām piemīt liela ilgmūžība, jo to darba elementi nolietojas pa vienam. Tomēr tajās nav iespējams pielāgot atstarpi starp elektrodiem. Šīs komplektējošās daļas ir labākā izvēle dzinējiem, kuros aizdedzes sveču ligzdas ir grūti sasniedzamas.
Aizdedzes sveces viena elektroda, daudzelektrodu.
 Pēc centrālā elektroda izgatavošanas materiāla (mēs uzskaitām tikai izplatītākos veidus): 
 1. Vara-niķeļa. To kalpošanas laiks ir paredzēts 25’000–30’000 kilometru nobraukumam. Tām ir pieejamas cenas, un tās ir optimāli piemērotas vienrindas dzinējiem.
 2. Platīna. Tās kalpo līdz pat 120’000 kilometru nobraukumam. Tām ir plāns elektrods, kas rada jaudīgāku dzirksteli.
 3. Irīdija. Šīs sveces ir izturīgākas pret augstām temperatūrām un koroziju. To kalpošanas laiks ir tāds pats kā platīna elektroda svecēm, un tās nodrošina maksimāli efektīvu degvielas sadedzi.
 4. Sudraba. Tās ir izturīgas pret lielām slodzēm, vibrācijām, kā arī pret netīrumiem. Tās ir labākā izvēle automašīnām, kas strādā ar sašķidrinātu naftas gāzi. To trūkums ir īss kalpošanas laiks: vidēji līdz 30’000 kilometru nobraukumam.
Aizdedzes sveces vara-niķeļa, platīna, irīdija, sudraba.
Padoms no AutoDoc: Platīna un irīdija komplektējošās daļas ir salīdzinoši dārgas. Tomēr, ja jūsu automašīnā ir grūti sasniedzamas aizdedzes sveces, ieteicams ir uzstādīt šo veidu detaļas, jo tām ir ilgs kalpošanas laiks. Tas pats ir spēkā arī gadījumā, ja jūsu automašīna tiek intensīvi izmantota. Citos gadījumos jūs varētu lieliski iztikt ar budžeta komplektējošām daļām.
 Pēc kvēlskaitļa: 
 1. Karstās. Tām ir zema siltuma izkliede no centrālā elektroda un izolatora. Tās izmanto spēka iekārtās ar zemu kompresijas pakāpi, kas darbojas ar zema oktānskaitļa degvielu.
 2. Aukstās. Tām ir augsta siltuma izkliede, un tās tiek izmantotas dzinējos, kuros nepieciešama degviela ar augstu oktānskaitli, un kuriem ir augsta kompresijas pakāpe.
 3. Vidējas. Tām ir sabalansēti divu pirmo sveču veidu raksturlielumi. Šīs aizdedzes sveces ir visizplatītākās.
Aizdedzes sveces karstās, aukstās, vidējas.
Turklāt aizdedzes sveces atšķiras pēc diametra, vītnes soļa un garuma, sešstūra ligzdas izmēra un blīvējuma veida (mīksta metāliska paplāksne vai koniska sēža).

Populārie aizdedzes sveču modeļi

 • Bosch Platinum plus HR6DP. Tām ir centrālais elektrods ar pielodētu platīna uzgali. Tās ir īpaši izturīgas pret nodilumu, un tām ir ilgs kalpošanas laiks – līdz pat 120’000 kilometru nobraukumam.
 • Denso K20TT. Tām ir plāni 1,5 mm elektrodi, kas izgatavoti no niķeļa. Tās ir piemērotas spēka iekārtām, kas darbojas ar benzīnu, kā arī ar sašķidrinātu naftas gāzi. Tām ir līdzīgas īpašības kā irīdija svecēm, taču tās ir lētākas. Šīs aizdedzes sveces samazina degvielas patēriņu un izplūdes gāzu emisijas.
 • Champion N9BYC4. Tām ir trīs zemējuma elektrodi un ilgs kalpošanas laiks – līdz pat transportlīdzekļa 70’000 kilometru nobraukumam.
 • Beru ULTRA-14FGR6DDU. To īpatnība ir divi pāri asimetrisku papildu elektrodu. To darbība ir stabila pat pie zema sprieguma.
 • Valeo R76H11. Tām ir viens sānu elektrods un optimāla dzirksteles atstarpe, kas nodrošina ideālu dzirksteles radīšanu. Tā rezultātā tiek patērēts mazāk degvielas un nedaudz palielinās dzinēja jauda (līdz 2,1%). Tām ir pieejama cena.

Secinājums

Nomainiet aizdedzes sveces, ja to kalpošanas laiks ir beidzies. Ilgstoša šīs problēmas ignorēšana var izraisīt dzinēja un citu transportlīdzekļa sistēmu atteici. Ievērojiet AUTODOC ieteikumus un uzstādiet komplektējošās daļas, kas optimāli piemērotas jūsu automašīnai.