Kā izvēlēties piemērotu auto sēdeklīti savam bērnam

Kā izvēlēties piemērotu auto sēdeklīti savam bērnam
 Bērnu sēdeklīša izvēle: 7 soļi 
 1. Apsveriet bērna vecumu un svaru. Šie faktori nosaka, kuru grupu jums jāmeklē. Pastāv 5 galvenās bērnu sēdeklīšu grupas.

  • 0 grupa Vecums: līdz 6 mēnešiem. Svars: līdz 10 kg. Šis bērnu auto sēdeklītis izskatās kā groziņš (šūpulītis) ar iekšējām drošības jostām. Tas ir ar skatu uz sāniem vērsts pārnēsājamais šūpulītis gulēšanai, kuru nostiprina ar aizmugurējo sēdekļu drošības jostām vai Isofix savienotājiem.
  • 0+ grupa Vecums: līdz 1 gadam. Svars: līdz 13 kg. Tie ir ar skatu uz aizmuguri vērsti sēdeklīši, kas tiek nostiprināti ar automašīnas drošības jostām vai Isofix savienotājiem. Tie tiek veidoti kā dziļi bļodas formas pārnēsājamie šūpulīši ar iekšējām drošības jostām un rokturi.
  • 1 grupa Vecums: 9 mēneši – 4 gadi. Svars: 9–18 kg. Šie sēdeklīši tiek izmantoti, kad bērns jau var patstāvīgi sēdēt. Tie ir aprīkoti ar drošības jostām vai ķermeņa aizturētāju, un tiem var būt arī ar slīpumā regulējama atzveltne.
  • 2-3 grupa Vecums: 3–12 gadi. Svars: 15–25 kg. Tie ir sēdeklīši-paliktņi bez iebūvētām drošības jostām. Tā vietā bērnu sēdvietā palīdz noturēt automašīnas drošības jostas. Sēdeklīši ir aprīkoti ar īpašām drošības jostu vadotnēm. Daži ražotāji piedāvā sēdeklīšus, kas nedaudz atliecas, taču visbiežāk tiem ir L forma.
  • 3 grupa Vecums: 6–12 gadi. Svars: 22–36 kg. Tie ir sēdeklīši-paliktņi ar elkoņbalstiem; tie paredzēti bērniem, kas ir garāki par 135 cm. Tiem nav atzveltņu, un tie tiek nostiprināti ar automašīnas drošības jostām, kuras jāizvelk caur speciālām vadotnēm.
   Universālie izstrādājumi ir piemēroti vairāku vecuma grupu bērniem. Šādiem sēdeklīšiem parasti ir pieejamāka cena.
 2. Apsveriet bērna augumu.
  • 0 un 0+ grupas – bērna galva nedrīkst izvirzīties virs sēdekļa augšdaļas.
  • 1–3 grupas – bērna galva var izvirzīties virs galvas balsta ne vairāk kā par vienu trešdaļu. Drošības jostas augšdaļa nedrīkst atrasties zem bērna plecu līnijas.
 3. Izvēlieties bērna auto sēdeklīti ar galvas un plecu sānu aizsardzību. Tas ievērojami palielina bērna drošību sānu trieciena gadījumā.
 4. Izvēlieties sēdeklīti, kuru ir viegli kopt. Īpašu uzmanību pievērsiet sēdeklīša apdares materiālam un pārbaudiet, vai to var viegli noņemt mazgāšanai.
 5. Iegādājieties priekšējo sēdekļu aizsargpārvalkus, ja jūsu automašīnā tādu vēl nav. Pretējā gadījumā bērns atbalstīs kājas pret priekšējā sēdekļa atzveltni un sasmērēs to.
 6. Ja sēdeklītim ir Isofix stiprinājumi, pārbaudiet izstrādājuma dokumentāciju, lai pārliecinātos, ka tie ir saderīgi ar jūsu automašīnas marku un modeli.
 7. Izvēlieties pazīstamu zīmolu izstrādājumus. Šādi ražotāji tērē daudz naudas bērnu auto drošības izpētei, tādēļ tie ražo sēdeklīšus, kas efektīvi aizsargā mazos pasažierus.
Jūsu profils ir jūsu personīgais palīgs.

Ar to var izsekot automašīnas izdevumus, saglabāt servisa gramatiņu, detaļu maiņas grafiku, piezīmes un dokumentus.