Kā izvēlēties un nomainīt salona filtrus

Kā izvēlēties un nomainīt salona filtrus

Putekļi, kvēpi, gumijas daļiņas, abrazīvas vielas, ozons, slāpekļa oksīdi, sēra dioksīds un ogļskābā gāze, benzols un augu ziedputekšņi pavasara un vasaras laikā iekļūst automašīnas iekšpusē kopā ar gaisu caur ventilācijas atverēm. Slēgtās telpas dēļ salonā šo vielu koncentrācija var būt vairākas reizes augstāka nekā ārpus tā. Piesārņota gaisa ieelpošana var noslogot plaušas un izraisīt alerģiskas reakcijas. Salona (jeb ziedputekšņu) filtrs ir paredzēts šīs problēmas risināšanai. Šeit ir mūsu padomi, kā izvēlēties piemērotu augsti kvalitatīvu filtru jūsu automašīnai.

Kāpēc ir svarīgi savlaicīgi nomainīt šo detaļu

Salona filtrs ir patērējama detaļa, tādēļ tas ir regulāri jānomaina. Ieteicams ir veikt tā nomaiņu vismaz reizi gadā vai ik pēc 15’000 km nobraukuma. Ja jūs dzīvojat lielā pilsētā un bieži iekļūstat satiksmes sastrēgumos vai, tieši otrādi, ja lielāko daļu laika braucat pa putekļainiem lauku ceļiem, jums var nākties to nomainīt biežāk.

Netīrs filtrs var samazināt gaisa kondicionēšanas, apkures un ventilācijas sistēmu efektivitāti, jo uzkrāto netīrumu dēļ filtra pretestība gaisa plūsmai palielinās. Lietainā laikā stikli stipri svīst, un laika gaitā uz filtrējošā elementa virsmas sāk augt patogēnās baktērijas un sēnītes.

Kāpēc ir svarīgi savlaicīgi nomainīt šo detaļu

Dažkārt filtrējošais elements deformējas, un gaisa plūsma to apiet, ļaujot visiem piesārņotājiem nokļūt salonā.

Dažādi salona filtru veidi

 Mūsdienās ir populāri šādi filtru veidi: 
 1. Parastais barjeras filtrs. Tie uztver putekļus. Tie ir izgatavoti no īpaša papīra vai sintētiskām šķiedrām. Parasti tie sastāv no vairākiem slāņiem. Katrs no tiem ir paredzēts noteikta izmēra daļiņu uztveršanai. Turklāt vēlama ir sintētisko šķiedru kā filtrēšanas materiāla izmantošana, jo tās spēj nodrošināt efektīvu tīrīšanu, neveidojot pretestību gaisa plūsmai. Kvalitatīvos filtros vienā no slāņiem var tikt izmantots elektrostatiskais lādiņš, kas ļauj tā šķiedrām uztvert pat vissīkākās putekļu daļiņas.
 2. Ar absorbējošiem slāņiem. Katram no šiem slāņiem ir tekstilmateriāla pamatne ar tai piestiprinātām aktivētās ogles granulām izmērā līdz 0,5 mm. Granulām ir poraina virsma, kas absorbē automašīnas gaisā nonākušo toksisko vielu molekulas. Šādi filtri ir dārgāki, taču nodrošina smalkāku tīrīšanu. Turklāt tie neitralizē nepatīkamās smakas.
 3. Ar antibakteriālu slāni. Šis slānis ir izgatavots no baktericīda materiāla, parasti polifenola. Tas piesaista un neitralizē baktērijas un alergēnus un kavē pelējuma augšanu par vairākiem desmitiem reižu. Šīs detaļas ir visdārgākās, jo garantē maksimālu aizsardzību.

4 salona filtru izvēles un ekspluatācijas padomi no AUTODOC

 1. Izvēlieties pazīstamu ražotāju izstrādājumus. Mēs iesakām Mann-Filter, Bosch, Mahle Original, Stark Automotive, Knecht, K&N un Ridex. Nekvalitatīvos izstrādājumos filtrēšanas slāņu ražošanai tiek izmantots mazāks materiāla daudzums, kā rezultātā gaiss tiek sliktāk attīrīts. Zemas kvalitātes izstrādājumiem var būt pat viltots oglekļa filtrs, kas patiesībā ir parastais putekļu filtrs, kurā viens no slāņiem ir nokrāsots melnā krāsā.
 2. Pārbaudiet salona filtra stāvokli, ja pamanāt kādu no šīm pazīmēm:
  1. nepatīkama smaka automašīnas iekšpusē;
  2. automašīnā ir auksts pat tad, kad ir ieslēgts sildītājs, vai karsts, kad ir ieslēgts gaisa kondicionētājs;
  3. uz mērinstrumentu paneļa sāk uzkrāties putekļi.
 3. Izvēlieties šo rezerves daļu stingri saskaņā ar jūsu automašīnas specifikācijām. Komplektējošās daļas, kas ir lielākas nekā nepieciešams, nav iespējams uzstādīt. Detaļas, kas ir mazākas par standarta detaļām, ļauj neizfiltrētam gaisam iekļūt salonā.
 4. Uzstādot filtru, pārliecinieties, ka tas ir pareizi novietots. Gaisa plūsmas virziens ir norādīts uz detaļas sānu daļas; tas ir īpaši svarīgi oglekļa un antialerģiskiem filtriem.
4 salona filtru izvēles un ekspluatācijas padomi no AUTODOC

Secinājums

Salona filtrs tieši neietekmē galveno automašīnas sistēmu un mezglu darbību, tādu kā dzinējs vai transmisija. Šī iemesla dēļ daži automašīnu īpašnieki neraizējas par savlaicīgu to nomaiņu. Tas var būt bīstami veselībai. Augsti kvalitatīvas komplektējošās daļas spēj uztvert līdz pat 99% putekļu un alergēnu. Tādēļ jums nevajadzētu ekonomēt uz šo detaļu rēķina. Ievērojot mūsu vienkāršos padomus, jūs uz ilgu laiku nodrošināsiet ērtu un drošu vidi automašīnas salonā.

Jūsu profils ir jūsu personīgais palīgs.

Ar to var izsekot automašīnas izdevumus, saglabāt servisa gramatiņu, detaļu maiņas grafiku, piezīmes un dokumentus.