Kā uzglabāt vasaras un ziemas riepas?

Kā uzglabāt vasaras un ziemas riepas?

1. padoms. Atrodiet piemērotu vietu

Riepas jāuzglabā sausā, tīrā un labi vēdināmā vietā. Temperatūrai jābūt no +10 līdz +25°C. Pārliecinieties, ka riepas nav pakļautas saules gaismai: ultravioletais starojums iznīcina gumiju. Gaisa mitrumam jābūt 50–60% robežās. Ja tas ir augstāks, regulāri vēdiniet telpu.

2. padoms. Atzīmējiet riepas, lai jūs tās varētu atkal pareizi uzstādīt

Pēc riepu noņemšanas atzīmējiet tās, norādot riteņu griešanās virzienu un atrašanās vietu uz transportlīdzekļa. Tas padarīs daudz vieglāku to atkārtotu uzstādīšanu.

3. padoms. Notīriet riepas pirms novietošanas uzglabāšanai

Izņemiet akmeņus no protektora, nomazgājiet, apžāvējiet un apstrādājiet riepas ar īpašu sastāvu, kas pasargā gumiju no izžūšanas. Rūpīgi ievērojiet autokopšanas līdzekļu instrukcijas. Nelietojiet nepiemērotus līdzekļus – tas izraisīs priekšlaicīgu riepu nodilumu.

4. padoms. Pareizi novietojiet riepas

Ja jūs plānojat uzglabāt riepas, nenoņemot tās no diskiem, tad novietojiet tās horizontāli. Jūs varat sakraut riepas vienu virs otras. Lai ietaupītu telpu, jūs varat pakārt katru riepu atsevišķi. Ja jūs uzglabājat riepas bez diskiem, nenovietojiet tās horizontāli un nepakariniet tās, jo tas var izraisīt saķeres pasliktināšanos un paātrinātu protektora nodilumu. Uzglabājiet riepas vertikālā stāvoklī. Lai novērstu detaļu deformāciju, ieteicams kā atbalstu izmantot pusloka ieliektu virsmu kā atbalstu. Vismaz reizi mēnesī nedaudz pagrieziet riepas.

5. padoms. Izmantojiet īpašas uzglabāšanas somas

Somas palīdzēs pasargāt riepas no netīrumiem, mitruma un bojājumiem. Izmantojiet tikai šim nolūkam īpaši izgatavotus maisus, jo parastos plastmasas maisos vai atkritumu maisos var uzkrāties kondensāts, kas var izraisīt riepu bojājumu. Iegādājieties riepu uzglabāšanas somas

6. padoms. Sargājiet riepas no sala

Ja ziemā nevarat uzglabāt riepas apsildītā telpā, apstrādājiet tās ar speciālu aizsarglīdzekli. Tas neļaus riepām saplaisāt zemas temperatūras iedarbībā.

7. padoms. Izmantojiet profesionālu uzglabāšanas pakalpojumu

Ja jums nav piemērotas riepu uzglabāšanas vietas, varat izmantot uzglabāšanas pakalpojumu. Pirms to izdarīt, uzmanīgi izlasiet līgumu: tajā jābūt norādītai temperatūrai, mitrumam un citiem uzglabāšanas nosacījumiem.