StabiliTrak: apraksts, funkcijas un darbības princips

StabiliTrak: apraksts, funkcijas un darbības princips

StabiliTrak ir General Motors ražoto transportlīdzekļu stabilitātes kontroles sistēmu zīmolvārds. Šīs sistēmas tiek uzstādītas tādos transportlīdzekļos kā Buick, GMC, Cadillac, Opel un Chevrolet. Šī sistēma debitēja 1997. gadā, kad tika izlaisti modeļi Cadillac Seville STS un DeVille. StabiliTrak mērķis ir palīdzēt autovadītājam noturēt paredzēto kustības trajektoriju sarežģītos ceļa apstākļos.

StabiliTrak darbības princips

StabiliTrak nosaka, vai automašīna novirzās no paredzētās trajektorijas vai nē. Šajā nolūkā tiek analizēti daudzi parametri, piemēram, stūres rata leņķis, faktiskais transportlīdzekļa virziens un ABS sensoru rādījumi. Ja tiek konstatētas novirzes, sistēma koriģē transportlīdzekļa kustības trajektoriju, uz noteiktiem riteņiem iedarbinot bremzēšanas spēku.

Sistēma aktivizējas automātiski, kad tiek iedarbināts dzinējs. Pēc sistēmas ieslēgšanas iedegas mērinstrumentu paneļa indikators. Ja nepieciešams, sistēmu var izslēgt. Lai to izdarītu, jums jānospiež un jāpatur atbilstošā mērinstrumentu paneļa poga.

Populāri transportlīdzekļi, kas aprīkoti ar StabiliTrak sistēmu

StabiliTrak darbības traucējumu pamata iemesli

  • Salauzts stūres rata leņķa sensors vai ABS sensors.
  • Riteņu savirzes traucējumi, ko izraisīja, piemēram, nekvalificēts remonts.
  • No standarta riteņiem atšķirīga izmēra rezerves riteņa izmantošana.