Lai lejupielādētu lietotni:
Ar to var izsekot automašīnas izdevumus, saglabāt servisa gramatiņu, detaļu maiņas grafiku, piezīmes un dokumentus.
Kā noteikt, ka amortizatori ir bojāti?
Par to liecina izmaiņas automašīnas uzvedībā braukšanas laikā. Jūs dzirdēsiet klaudzoņu un raksturīgu graboņu balstiekārtā, un automašīnas virsbūve var šūpoties no vienas puses uz otru, kas ir īpaši pamanāms, braucot pa nekvalitatīviem ceļiem. Automašīnas vadāmība ir traucēta, bremzēšanas ceļš palielinās, un pagriezienos transportlīdzeklis izslīd. Ja ir aizdomas par bojājumu - jāpārbauda amortizatori. Bieži vien tie nedarbojas hermētiskuma zuduma dēļ, ko pavada eļļas notecējumi uz to virsmas. Ja neredzat noplūdes, nogādājiet automašīnu autoservisā, jo rūpīga diagnostika ir iespējama tikai ar speciāla aprīkojuma palīdzību.
Automašīnu ar tekošiem amortizatoriem ir bīstami izmantot, jo iekšpusē esošā eļļa un gāze pilda triecienu slāpēšanas funkciju. Ja korpusa integritāte ir traucēta, komplektējošā daļa zaudē savu darbināmību. Lūdzu, ņemiet vērā, ka neliels eļļas kondensāta daudzums uz komplektējošās daļas korpusa nenozīmē, ka tas ir bojāts: kad mezgls darbojas, eļļa nogulsnējas uz stieņa - tas nepieciešams tā blīvējuma eļļošanai. Tā rezultātā zem amortizatora putekļu sarga parādās eļļas migla, vienmērīgi nosedzot detaļu virsmu. Vēlāk kondensāts uzkrāsies arī uz korpusa.
Vai var izmantot automašīnu ar bojātiem amortizatoriem?
Ja šīs komplektējošās daļas ir bojātas, automašīnas ekspluatācija nav ieteicama, jo tas tieši ietekmē ceļu satiksmes drošību. Piemēram, braucot pār izciļņiem, ritenis ar bojātu amortizatoru pastāvīgi zaudē saskari ar ceļu. Smaguma centra nobīdes dēļ, veicot pagriezienus, automašīna zaudē stabilitāti. Samazinās arī braukšanas komforts. Ritošās daļas komplektējošo daļu slodze vairākkārtīgi palielinās, kas izraisa to priekšlaicīgu nodilumu. Bremzēšanas ceļš palielinās, it īpaši automašīnām, kas aprīkotas ar bremžu pretbloķēšanas sistēmu. Šī sistēma, kā arī stabilitātes kontroles sistēma var darboties ar darbības traucējumiem. Arī akvaplanēšanas efekts rodas, braucot ar ātrumu, kas ir zemāks nekā parasti.
Vai es varu pats(-ti) nomainīt amortizatoru?
Izmantojot AUTODOC CLUB pamācības, Jūs varat pats(-ti) veikt amortizatoru maiņu. Šim darbam Jums būs nepieciešami riteņu ķīļi, domkrats, atslēgu kompekts, metāla suka netīrumu notīrīšanai no mezgla un eļļa ar caursūkšanās īpašībām, kas palīdzēs atbrīvot ieķīlējušos stiprinājumus. Detalizētus norādījumus tieši Jūsu automašīnas modelim meklējiet mūsu video rokasgrāmatās.
Amortizatori ir jānomaina, tiklīdz tiem parādās darbības traucējumi. Daži ražotāji iesaka nomainīt komplektējošās daļas ik pēc 80 000 kilometriem, tomēr šīs detaļas var kalpot vēl ilgāk, ja tās tiek izmantotas uzmanīgi un uz kvalitatīviem ceļiem.
Kas izraisa amortizatoru atteici?
Izstrādājuma blīvējuma elementu stāvoklis laika gaitā pasliktinās, tie nolietojas un plaisā, tādējādi izraisot komplektējošo daļu hermētiskuma zudumu. Mitruma un netīrumu iedarbībā stienis rūsē. Saplēsts putekļu sargs izraisa izstrādājuma nolietojumu, jo kontaktdaļas tiek pakļautas abrazīvam nodilumam, saskaroties ar netīrumiem. Ja transportlīdzeklis tiek ekspluatēts uz nekvalitatīviem ceļiem, pārmērīgu slodžu iedarbībā vārstu mehānismi mezgla iekšpusē var deformēties. Komplektējošās daļas bieži bojājas mehānisku bojājumu dēļ. Piemēram, korpuss var viegli deformēties, tam saņemot triecienu ar akmeni vai citu cietu priekšmetu, kas ir īpaši bīstami viencaurules amortizatoriem, jo tas var izraisīt virzuļa stieņa ieķīlēšanos.
Vai amortizatorus var saremontēt?
Nē, šīs komplektējošās daļas nav remontējamas. Ja rodas darbības traucējumi, tad tie ir jānomaina. Parasti vienas ass komplektējošo daļu maiņa aizņem no 1 līdz 5 stundām. Pēc tam riteņiem jāregulē savirze.
Vai es varu nomainīt tikai vienu amortizatoru?
Nē, izstrādājumi uz vienas ass jāmaina pa pāriem. Jaunu un lietotu detaļu raksturlielumi atšķiras, pat ja lietotās detaļas pienācīgi darbojas. Tāpēc tikai vienas detaļas maiņa radīs nesabalansētu balstiekārtu, kas var pasliktināt vadāmību un samazināt braukšanas drošību. Tomēr Jums nav vienlaicīgi jāmaina amortizatori gan uz priekšējās, gan uz aizmugurējās ass, ja vien transportlīdzekļa balstiekārtai netiek veikts tūnings.
Vai jauni amortizatori padarīs gaitu gludāku?
Jā, braucot pāri izciļņiem, automašīnas virsbūve mazāk svārstīsies no vienas puses uz otru. Tiks uzlabota arī transportlīdzekļa stabilitāte. Lūdzu, ņemiet vērā: vienmērīgu automašīnas gaitu ietekmē gan amortizatoru stāvoklis, gan to cietības pakāpe. Tādēļ, ja standarta detaļu vietā uzstādīsiet cietākas sporta detaļas, tas var negatīvi ietekmēt braukšanas komfortu. Gluda gaita lielākoties ir atkarīga no vīto atsperu stāvokļa un cietības. Tādējādi, lai nodrošinātu maksimālu komfortu un vienmērīgu braukšanu, ir jāuzstāda mīkstas atsperes un amortizatori.