Kā salabot saplaisājušu priekšējo stiklu

Kā salabot saplaisājušu priekšējo stiklu

Priekšējā stikla plaisu novēršana ir viens no populārākajiem autoservisu sniegtajiem pakalpojumiem. Lielu neaizsargātību pret bojājumiem izskaidro priekšējā stikla atrašanās vieta: akmeņi un citi priekšmeti var izlidot no priekšā braucošo automašīnu riteņu apakšas. Stiklu var saskrāpēt arī koku zari. Iešķēlumus un plaisas dažreiz rada krusa. Bojājumi ne vienmēr nozīmē, ka jums ir jānomaina stikls. Dažos gadījumos to var salabot. Šeit mēs jums pastāstīsim, kad ir iespējams atjaunot šo detaļu, un kas autovadītājam būtu jādara defektu gadījumā.

Vai es varu braukt ar saplaisājušu priekšējo stiklu?

 Visi priekšējā stikla bojājumi ir jānovērš uzreiz pēc to rašanās. Tam ir vairāki iemesli: 

 • Pakļaujot to vibrācijai un temperatūras izmaiņām, defektu lielums var palielināties, tādēļ vairs nebūs iespējams salabot saplaisājušo priekšējo stiklu. Komplektējošā daļa būs jāaizstāj.
 • Plaisu klātbūtne ir šķērslis atbilstoša sertifikāta saņemšanai valsts tehniskajā apskatē. Transportlīdzekļa vadīšana bez šī dokumenta ir nelikumīga.
 • Redzamības pasliktināšanās. Plaisas, iešķēlumi un skrāpējumi pasliktina redzamību, var izkropļot attēlu un darboties kā kaitinošs faktors. Tas viss samazina autovadītāja modrību un var izraisīt ceļu satiksmes negadījumu. Turklāt, ja bojājums atrodas stiklu tīrītāju darbības zonas autovadītāja pusē, jums var tikt uzlikts naudas sods.

Vai es varu braukt ar saplaisājušu priekšējo stiklu

Vai es varu patstāvīgi salabot saplaisājušu priekšējo stiklu?

Neskatoties uz to, ka veikalos jūs varat atrast daudzus saplaisājuša priekšējā stikla remontkomplektus, tomēr nav ieteicams veikt patstāvīgus remontdarbus bez atbilstošām prasmēm. Jāpatur prātā, ka, lai nodrošinātu salaboto vietu neredzamību un atjaunotu izstrādājuma sākotnējo stiprību, ir jāievēro vairāki nosacījumi.

Bojājumu gadījumā nogādājiet automašīnu autoservisā. Autoservisa speciālistiem ir atbilstošas ​​prasmes, un viņiem ir viss nepieciešamais aprīkojums, lai veiktu augsti kvalitatīvu priekšējā stikla remontu. Piemēram, lai apturētu plaisas izplatīšanos priekšējā stiklā, tās galos ir jāizurbj caurumi. Lai to izdarītu, izmantojiet rotācijas instrumentu. Šajā gadījumā ir ļoti svarīgi precīzi aprēķināt piepūli, lai nesaasinātu problēmu. Turklāt darba veikšanas procesā jums būs nepieciešams īpašs rīks – aizzīmēšanas adata, kas ļauj noņemt nelielus fragmentus no bojātās vietas. Turklāt daudzu sastāvu polimerizācijai ir nepieciešama īpaša ultravioletā lampa. Pēc defekta salīmēšanas virsma parasti tiek noslīpēta, un tam ir arī jāizmanto atbilstošs aprīkojums un speciāli līdzekļi.

Vai es varu patstāvīgi salabot saplaisājušu priekšējo stiklu

Kad man jāmaina priekšējais stikls?

 Ne visi defekti ir labojami. Parasti nelielos var salabot. Stikls būs jānomaina šādās situācijās: 

 • defekti ir autovadītāja redzamības laukā;
 • plaisas atrodas mazāk nekā 25 cm attālumā no priekšējā stikla malas;
 • defekta diametrs pārsniedz 1,5 cm;
 • plaisa pieskaras divām vai vairākām priekšējā stikla malām;
 • nelielas plaisas klāj vairāk nekā 30% priekšējā stikla laukuma;
 • caurejoši bojājumi;
 • defekti, kas traucē citu komplektējošo daļu darbībai – sildelementu, gaismas un lietus sensoru utt.

Ko darīt, ja uz priekšējā stikla parādījušies defekti?

 Veiciet šādas darbības: 

 • Apturiet automašīnu.
 • Lai novērstu mitruma un netīrumu iekļūšanu plaisā, kas var padarīt šo detaļu neremontējamu, pasargājiet bojāto vietu ar līmlenti. Taču pārliecinieties, ka līmlente tieši nesaskaras ar bojāto zonu. Lai to izdarītu, izmantojiet papīru vai celofānu kā izolatoru.
 • Nemēģiniet apturēt priekšējā stikla plaisu izplatīšanos, piepildot tās ar superlīmi vai nagu laku. Tas ne vien nepalīdzēs, bet pat pasliktinās situāciju.
 • Neatstājiet automašīnu ar saplaisājušu stiklu autostāvvietā zem saules stariem. Palielinoties temperatūrai pasažieru salonā, spiediens uz priekšējo stiklu paaugstinās, kas var radīt vēl stiprākus bojājumus.
 • Ja defekts atrodas autovadītāja redzamības laukā, paceliet vai nolaidiet sēdekli, lai uzlabotu redzamību.
 • Centieties pēc iespējas ātrāk aizvest jūsu automašīnu pie speciālistiem. Ceļā uz autoservisu mēģiniet izvairīties no nekvalitatīviem ceļiem un brauciet mierīgi. Triecieni un vibrācijas var izraisīt turpmāku plaisas izplatīšanos.

Ko darīt, ja uz priekšējā stikla parādījušies defekti

Secinājums

Priekšējā stikla plaisu labošana palīdzēs atjaunot sākotnējo izskatu tikai tad, ja to veiks profesionāļi. Turklāt, jo ātrāk jūs meklēsiet speciālistu palīdzību, jo lielāka ir iespējamība gūt kvalitatīvu darba rezultātu. Mūsu padomi palīdzēs jums nokļūt autoservisā, neriskējot saasināt problēmu.

[Total: 0   Average: 0/5]