Uzdodiet jautājumus vai dalieties remonta pieredzē auto forumā. Parakstieties atjauninājumiem, lai nepalaistu garām jaunas rokasgrāmatas.
Lai lejupielādētu lietotni:
Ar to var izsekot automašīnas izdevumus, saglabāt servisa gramatiņu, detaļu maiņas grafiku, piezīmes un dokumentus.
No kā sastāv bremžu sistēma, un kādas funkcijas tā veic?
Bremžu sistēma sastāv no hidrauliskās piedziņas (galvenais bremžu cilindrs, spiediena regulatora vārsts, bremžu līnijas) un bremžu mehānisma. Tā var būt trumuļu vai disku veida. Pirmā ietver bremžu trumuli un bremžu lokus, otrā - rotējošu bremžu disku (rotors) un fiksētus klučus, kas no abām pusēm uzstādīti suporta iekšpusē. Rokas bremzes komplektējošās daļas ir svira un troses ar regulējamiem uzgaļiem. Bremžu sistēmas funkcijas ir palēnināt un apstādināt automašīnu, kā arī imobilizēt to stāvēšanas laikā.
Kādas ir bojātas bremžu sistēmas pazīmes?
Par bremžu sistēmas bojājumiem liecina samazināta bremzēšanas veiktspēja. Tā var nākt līdz ar sliktāku ceļa noturēšanu, čīkstēšana riteņu apkārtnē vai bremžu šķidruma noplūdi. Mērinstumentu panelī iedegas bremžu sistēmas brīdinājuma signālgaisma. Bremžu pedāļa gājiens palielinās vai to kļūst grūti nospiests; bremzējot jāpielieto lielāks spēks.
Kā pārbaudīt bremžu sistēmu?
Izmantojiet speciālu testeri, lai pārbaudītu bremžu šķidruma stāvokli izplešanās tvertnē. Tas noteiks, vai šķidrums ir jāmaina. Šķidruma līmenim ir jābūt starp atzīmēm „min” un „max”. Bremzes pedālis nedrīkst būt mīksts, izspiežot tam jāsniedz pretestība. Bremžu diski un kluči nedrīkst būt bojāti vai netīri. Izmēriet to biezumu un salīdziniet to ar autoražotāja norādīto vērtību. Apturiet automašīnu aptuveni 20° kāpumā un ieslēdziet rokas bremzi. Ja tā pienācīgi darbojas, jūs dzirdēsiet 3 vai 4 klikšķus, un transportlīdzeklis neripos. Elektronisko palīgsistēmu pārbaude, tādu kā ABS, būtu jāuztic speciālistiem.