Ko darīt, ja atslēga ir iestrēgusi aizdedzes slēdzī

Ko darīt, ja atslēga ir iestrēgusi aizdedzes slēdzī

Jūs, iespējams, esat saskāries ar situāciju, kad pirms brauciena saprotat, ka atslēgu aizdedzes slēdzī nav iespējams pagriezt. Dažreiz gadās, ka jums tomēr izdodas to pagriezt, bet pēc brauciena to nevar izņemt no slēdža. Šajā rakstā mēs izskatīsim šī izstrādājuma iestrēgšanas iemeslus un meklēsim vienkāršākās problēmas novēršanas metodes.

10 iemesli, kāpēc aizdedzes atslēga nenāk ārā no aizdedzes slēdža

Jūsu stūre ir bloķēta

Gandrīz visas mūsdienu automašīnas ir aprīkotas ar aizsargājošu pretaizdzīšanas sistēmu. Dažos gadījumos tā bloķē stūri un aizdedzes slēdzi, lai laupītāji nevarētu vadīt jūsu automašīnu. Bloķēšana tiek aktivizēta, pagriežot stūri bez atslēgas aizdedzes slēdzī vai mēģinot izmantot nepareizu vai stipri nodilušu atslēgu. Dažreiz problēmu rada mēģinājums serdenī pagriezt nepilnīgi ievietotu atslēgu. Turklāt aizsardzības sistēma var tikt iedarbināta, kad automašīnas riteņi ir pilnībā izgriezti uz vienu pusi, piemēram, novietojot to stāvā nogāzē, vai ja priekšējie riteņi balstās pret apmali vai kādu citu šķērsli. Parasti, kad ir ieslēgta bloķēšanas funkcija, jūs varat dzirdēt raksturīgu klikšķi un atslēgu no aizdedzes slēdža vispār nevar izvilkt.

Ko darīt: uzmanīgi pagrieziet stūri pa kreisi un pa labi, mēģinot pagriezt atslēgu slēdzī. Tas palīdzēs atbloķēt stūri. Nevelciet atslēgu pārāk stipri, lai to nesalauztu.

Atslēga ir deformēta

Ja nēsājat to kabatā vai makā vai izmantojat citiem mērķiem, tā var saliekties. Dažreiz šī iemesla dēļ atslēgu nav iespējams pagriezt, vai tā nenāk ārā no aizdedzes slēdža, vai pat to nevar ievietot slēdzī.

Ko darīt: Vai esat pamanījis, ka jūsu atslēga ir saliekta? Nemēģiniet to izmantot, lai nesabojātu slēdža serdeni. Iedarbiniet automašīnu, izmantojot rezerves aizdedzes atslēgu. Ja jums tādas nav, sazinieties ar autoservisu. Speciālisti īsā laikā atjaunos vecā izstrādājuma formu vai izveidos atslēgas dublikātu. Ja tomēr esat ievietojis saliekto atslēgu aizdedzes slēdzī, un tā ir iestrēgusi tajā, meklējiet profesionālu palīdzību, lai to izņemtu.

Durvju slēdzene ir iesalusi

Tas var notikt, ja ārā ir auksts, un slēdzenes serdenī ir sakrājies ūdens.

Ko darīt: Ja jūsu automašīna jau ilgu laiku tiek turēta ārā stindzinošā aukstumā vai neapsildāmā telpā, un jums ir aizdomas, ka slēdzene ir iesalusi, mēģiniet to atkausēt. Lai to izdarītu, sasildiet atslēgu, izmantojot šķiltavas vai sveci, un ievietojiet to slēdzenē. Atkārtojiet šo darbību vairākas reizes. Jūs varat arī izmantot speciālu slēdzenes atkausētāju. Lai izvairītos no turpmākām problēmām, nodrošiniet stabilu ventilācijas sistēmas darbību. Pirms novietot automašīnu ilgstošai stāvēšanai, izvēdiniet salonu, lai samazinātu temperatūru tajā un novērstu kondensāta veidošanos.

Automašīnas akumulators ir izlādējies

Dažās automašīnās, akumulatoram izlādējoties, atslēga tiek nobloķēta aizdedzes slēdzī.

Automašīnas akumulators ir izlādējies
Ko darīt: ieslēdziet priekšējos lukturus. Ja lukturi nedeg, visticamāk, ka problēma ir akumulatorā. Izmantojot voltmetru, izmēriet spriegumu automašīnas akumulatora spailēs. Ja tas ir zemāks par 11,7 V, tad akumulators ir pilnībā izlādējies. Iespējams, jums tas būs jānomaina vai jāatjauno. Ja jums nav multimetra, mēģiniet iedarbināt automašīnu. Ja tā darbojas, tad problēma ir akumulatorā. Ja nē, tad tas ir cita veida bojājums.

Atslēgas zobi ir nodiluši

Nekvalitatīvi izstrādājumi no neizturīgiem materiāliem diezgan ātri cieš no abrazīva nodiluma. Atslēga slēdzī kļūst vaļīga un nevar pienācīgi mijiedarboties ar aizdedzes slēdža serdeņa kustīgajām daļām.

Ko darīt: salīdziniet izmantojamo atslēgu ar rezerves atslēgu. Ja pamanāt nodiluma pazīmes, nomainiet to. Ja vecā atslēga ir iestrēgusi aizdedzes slēdzī, mēģiniet to uzmanīgi pagriezt pa kreisi un pa labi un pārvietot uz priekšu un atpakaļ. Iespējams, jums izdosies atrast kustību, kas iedarbinās mehānismu.

Slēdža serdeņa atteice

Laika gaitā arī tas nodilst. Tas var notikt vēl ātrāk, ko veicina daudzu autovadītāju ieradums atslēgai piestiprināt smagus piekariņus vai citus rotājumus. Automašīnas kustības laikā tie rada papildu slodzi mehānisma detaļām.

Slēdža serdeņa atteice
Ko darīt: Ja jums izdodas izvilkt atslēgu no aizdedzes slēdža, izmantojiet rezerves atslēgu. Ja atslēga vēl joprojām iestrēgst, tad slēdža serdenis ir nodilis. Sazinieties ar autoservisu, lai to nomainītu.

Slēdža serdenis un atslēga ir notraipīti

Nepareiza eļļošanas materiāla izmantošana izraisa netīrumu uzkrāšanos mehānisma iekšpusē, un laika gaitā tie var ieķīlēt to. Parasti atslēgas starpzobu iegriezumi kļūst netīri, ja tā tiek izmantota citādi, nekā paredzēts, piemēram, iepakojuma līmlentes noplēšanai, atverot sūtījumu pakas.

Ko darīt: Lai iztīrītu slēdzi, izmantojiet WD-40 šķidrumu vai citu eļļu ar caursūkšanās īpašībām, iesmidzinot to tieši atslēgas caurumā. Ja iespējams, izpūtiet serdeni ar saspiestu gaisu. Pēc slēdža izpūšanas un iztīrīšanas ieeļļojiet to. Noslaukiet atslēgu ar drāniņu bez plūksnām, kas samitrināta ar WD-40, spirtu vai šķīdinātāju.

Nepareiza pārnesuma izvēle

Automašīnās ar automātisko pārnesumkārbu atslēga tiks bloķēta aizdedzes slēdzī, līdz jūs iestatīsiet selektora sviru stāvoklī „Park”. Lai atbloķētu slēdzi automašīnās ar manuālo pārnesumkārbu, pārnesumu pārslēgšanas svirai jāatrodas neitrālā stāvoklī.

Nepareiza pārnesuma izvēle
Ko darīt: Pēc brauciena pārliecinieties, ka automātiskās pārnesumkārbas selektora svira ir ielikta stāvoklī „Park”. Ja tā nav, bet jūs jau esat apstādinājis automašīnu un izslēdzis dzinēju, izspiediet bremzes pedāli un ielieciet selektora sviru stāvoklī „Park”. Centieties uzmanīgi izvilkt atslēgu. Ja tas nav iespējams, pārbaudiet, vai selektora sviru šajā stāvoklī vispār var nofiksēt. Ja tā ir kustīga pat pēc dzinēja izslēgšanas, nogādājiet automašīnu autoservisā, lai pārbaudītu griezes momenta pārveidotāju, automātiskās transmisijas trosi un sviru, kā arī bremzes pedāļa bloķēšanas mehānismu.
Ja jūsu automašīnai ir manuālā pārnesumkārba, izspiediet sajūga pedāli, ielieciet pārnesumu pārslēgšanas sviru neitrālā pozīcijā un izvelciet atslēgu no aizdedzes slēdža, nedaudz to pašūpojot.

Atslēga nav pagriezta pareizajā stāvoklī

Dažreiz autovadītāji aizmirst pagriezt atslēgu bloķēšanas stāvoklī.

Atslēga nav pagriezta pareizajā stāvoklī
Ko darīt: Apskatiet aizdedzes slēdzi. Tam ir vairākas atzīmes, kas atbilst dažādiem režīmiem: aizdedzes ieslēgšana (ON), dzinēja iedarbināšana (START), bloķēšana (LOCK vai PARK). Pārliecinieties, ka atslēga atrodas stāvoklī LOCK jeb 0. Ja nepieciešams, mainiet tās stāvokli.

Komplektējošā daļa ir bojāta

Pārmērīga spēka pielietošana, mēģinot pagriezt atslēgu aizdedzes slēdzī, var izraisīt tās bojājumu. Mehānismā palikušās atslēgas atlūzas ir grūti izvilkt.

Ko darīt: mēģiniet izņemt atlūzu, izmantojot īpašu izvilcēju. Ja jums nav šāda rīka, meklējiet profesionālu palīdzību. Neizmantojiet nolauztā atslēgas gala izņemšanai improvizētus instrumentus, jo tā jūs varat sabojāt serdeni.

Secinājums

Neskatoties uz vienkāršo konstrukciju, aizdedzes atslēga ir ļoti svarīga lieta, kurai ir jāpievērš pienācīga autovadītāja uzmanība. Automašīnu var iedarbināt tikai tad, ja šī komplektējošā daļa ir labā darba kārtībā. Ja jūsu atslēga ir iestrēgusi aizdedzes slēdzī, izmantojiet mūsu padomus.

    Jūsu profils ir jūsu personīgais palīgs.

    Ar to var izsekot automašīnas izdevumus, saglabāt servisa gramatiņu, detaļu maiņas grafiku, piezīmes un dokumentus.