Kā iedarbināt automašīnu ar izlādētu akumulatoru

true

Daudzi autovadītāji ir saskārušies ar situāciju, kad dzinēju nav iespējams iedarbināt, jo ir izlādējies akumulators. Tas bieži notiek, kad ārā ir auksts vai, piemēram, esat aizmirsis izslēgt ārējos lukturus vai stereo sistēmu. Transportlīdzekļa iedarbināšanas problēmu var atrisināt, pievienojot akumulatoru pie cita transportlīdzekļa akumulatora. Tam jums būs nepieciešams piepīpēšanas jeb palaišanas vadu komplekts. Šajā rakstā mēs jums pastāstīsim, kā pareizi pievienot piepīpēšanas vadus. Noskaidrosim pareizo darbību secību. 

Drošības pasākumi

 • Pārliecinieties, ka netālu no vietas, kur tiks veikta procedūra, nav bērnu. Ja nepieciešams, aizvediet viņus drošā attālumā.  
 • Rūpīgi izlasiet transportlīdzekļa rokasgrāmatu. Dažus modeļus nedrīkst iedarbināt ar piepīpēšanu.    
 • Veicot darbu, valkājiet gumijas cimdus un aizsargbrilles. Nepieskarieties spailēm un automašīnas virsbūves metāliskām daļām ar kailām rokām, kad tās ir zem sprieguma.    

Kādi transportlīdzekļi nav piemēroti iedarbināšanai ar piepīpēšanu?

 • Nekādā gadījumā neizmantojiet iedarbināšanu ar piepīpēšanu  ar automašīnu, kuras borta spriegums ir augstāks vai zemāks nekā jūsu automašīnai. Piemēram, ja jūsu transportlīdzeklis ir aprīkots ar 12 V akumulatoru, to nedrīkst pievienot 24 V vai 6 V akumulatoram, lai izvairītos no impulssprieguma viļņiem.    
 • Nav ieteicams savienot transportlīdzekļus ar benzīna un dīzeļdzinējiem, jo ​​to akumulatoriem ir dažādas aukstās palaišanas strāvas, tādēļ process būs neefektīvs vai radīs risku sabojāt elektroniskās ierīces.    
 • Aizliegts veikt iedarbināšanu ar piepīpēšanu  ar bojātiem vadiem, tekošu akumulatoru vai citiem defektiem. Tādēļ, piemēram, ja akumulators ir izlādējies ilgstošu un nesekmīgu dzinēja iedarbināšanas mēģinājumu dēļ, meklējiet profesionālu palīdzību.    
 • Nav ieteicams savienot transportlīdzekli ar akumulatoru, kas nav pilnībā uzlādēts.    

Kā uzzināt, vai ir droši veikt transportlīdzekļa iedarbināšanu ar piepīpēšanu?

Kā uzzināt, vai ir droši veikt transportlīdzekļa iedarbināšanu ar piepīpēšanu?
 Pārliecinieties, ka jūsu automašīna ir labā darba kārtībā. Šim nolūkam: 
 • Pārbaudiet dzinēja nodalījumu. Vadi nedrīkst būt pārklāti ar biezu netīrumu slāni, un akumulatoram nedrīkst būt plaisas vai notecējumi.    
 • Pārbaudiet ģeneratora vadus. Ja tie ir saplaisājuši, spriegums var nenonākt akumulatora spailēs. Tādā gadījumā automašīnas iedarbināšanai ar piepīpēšanu no citu akumulatora nav nekādas jēgas, jo  ar piepīpēšanu iedarbinātās automašīnas akumulators nekavējoties izlādēsies.   
 • Centieties ieslēgt priekšējos lukturus, gabarītlukturus un salona iekšējo apgaismojumu. Ja tie ieslēdzas un deg spilgti, tas nozīmē, ka problēma nav meklējama akumulatorā, un iedarbināšana ar piepīpēšanu nepalīdzēs automašīnas iedarbināšanai. Ja iepriekš uzskaitītās ierīces neieslēdzas un nedarbojas arī skaņas signāls, tad akumulators ir izlādējies. Dažreiz blāva lukturu gaisma ir zema akumulatora uzlādes līmeņa pazīme.    
 • Ja iespējams, izmēriet akumulatora spaiļu spriegumu. Ja tas ir lielāks par 12,6 V, tad akumulators ir darba kārtībā, un darbības traucējumi ir jāmeklē citās komplektējošās daļās un mezglos: starterī, startera ievilcējrelejā, aizdedzes slēdzī utt.    
 • Pārbaudiet, vai zem dzinēja pārsega nav spēcīgas degvielas smakas. Ja ir, tad lēkt automašīnas iedarbināšana ar piepīpēšanas vadiem ir bīstama, jo tā var izraisīt ugunsgrēku.
Pēc tam jums jāpārliecinās, ka donora auto akumulators ir pilnībā uzlādēts. Ieslēdziet priekšējos lukturus vai iekšējo apgaismojumu. Lukturiem vajadzētu izstarot spilgtu gaismu. Ja iespējams, izmēriet akumulatora spaiļu spriegumu ar multimetru. Tam vajadzētu būt 12,6–12,9 V.

16 soļi, lai pareizi veikt automašīnas iedarbināšanu ar piepīpēšanu

16 soļi, lai pareizi veikt automašīnas iedarbināšanu ar piepīpēšanu
 1. Novietojiet transportlīdzekļus pretī viens otram 45–50 cm attālumā starp tiem – tā, lai kabeļu garums būtu pietiekams, lai tos savienotu. Brīdinājums: transportlīdzekļi nekādā gadījumā nedrīkst savstarpēji saskarties.
 2. Automašīnās ar automātisko pārnesumkārbu pārslēdziet pārnesumu pārslēgu režīmā „Park”, automašīnās ar manuālo pārnesumkārbu – režīmā „Neutral”.
 3. Noteikti izslēdziet donora transportlīdzekļa dzinēju.
 4. Ieslēdziet stāvbremzi abos transportlīdzekļos.
 5. Izņemiet atslēgas no automašīnu aizdedzes slēdžiem un atveriet durvis automašīnā ar izlādēto akumulatoru. Pretējā gadījumā, piegādājot spriegumu, automašīnas pretaizdzīšanas sistēma var iedarboties un aizslēgt durvis.
 6. Atveriet dzinēja pārsegu. Atrodiet akumulatoru. Tā precīzā atrašanās vieta ir norādīta transportlīdzekļa rokasgrāmatā.
 7. Pārbaudiet akumulatoru. Atrodiet divus termināļus. Pozitīvais parasti ir lielāks un tiek apzīmēts ar „POS” vai „+”, savukārt negatīvais – ar „NEG” vai „-”. Pozitīvā spaile bieži ir sarkana, negatīvā – melna. Savienojot piepīpēšanas vadus, ļoti svarīgi ir nesajaukt spailes.
 8. Ja nepieciešams, notīriet netīrumus un oksidāciju no spailēm ar audumu vai stiepļu suku.
 9. Apskatiet piepīpēšanas vadu komplektu. Komplektā jābūt diviem vadiem. Viens no tiem parasti ir sarkans, otrs – melns. Ņemiet vērā, ka vadi paši var būt dažādās krāsās, taču krokodila tipa spailes to galos gandrīz vienmēr ir sarkanas un melnas. Šis krāsu marķējums palīdz izvairīties no kļūdām, savienojot vadus.
 10. Pievienojiet vadus šādā secībā:

  • sarkanā spaile – uz izlādētā akumulatora pozitīvās spailes;
  • otra sarkanā spaile – uz donora auto pozitīvās spailes;
  • melnā spaile – uz donora auto akumulatora negatīvās spailes;
  • otra melnā spaile – uz izlādētā akumulatora automašīnas nekrāsotas metāliska detaļas. Tas var būt cilindru bloka uzgrieznis vai skrūve.
 11. Pārliecinieties, ka vadi nepieskaras dzinēja kustīgajām daļām.
 12. Iedarbiniet donora auto dzinēju un ļaujiet tam padarboties 10-20 minūtes. Apturiet dzinēju.
 13. Mēģiniet iedarbināt izlādētā akumulatora automašīnas dzinēju. Ja jums tas izdodas, neizslēdziet dzinēju vēl 10-20 minūtēm. Šim laikam vajadzētu būt pietiekamam, lai nedaudz uzlādētu akumulatoru.
 14. Ja automašīna neiedarbojas, atkārtojiet procedūru: iedarbiniet donora auto spēka iekārtu un ļaujiet tam kādu laiku darboties, izslēdziet to un mēģiniet iedarbināt otru transportlīdzekli. Brīdinājums: neieslēdziet ar piepīpēšanu iedarbināmās automašīnas starteri, kamēr darbojas donora automašīnas dzinējs: tas var izraisīt tā ģeneratora kļūmi.
 15. Ja iedarbināšana bija sekmīga, atvienojiet vadus apgrieztā secībā:

  • melnā spaile – no automašīnas nekrāsotās detaļas.
  • melnā spaile – no donora auto negatīvās spailes;
  • sarkanā spaile – no donora auto pozitīvās spailes;
  • sarkanā spaile – no iepriekš izlādētā akumulatora pozitīvās spailes.
 16. Ja pēc vairākiem mēģinājumiem jūs nevarat iedarbināt dzinēju, griezieties pēc palīdzības autoservisā: iespējams, jūsu akumulators ir pilnībā izlādējies un būs nepieciešams to atjaunot vai nomainīt, vai arī citas transportlīdzekļa sistēmas var būt bojātas. Tostarp dzinēju nevar iedarbināt, ja ir bojātas šādas komplektējošās daļas:

  • drošinātāji;
  • starteris;
  • aizdedzes slēdzis.

Kā veikt automašīnas palaišanu bez citas automašīnas?

Kā veikt automašīnas palaišanu bez citas automašīnas?

Lai iedarbinātu transportlīdzekli, jūs varat izmantot portatīvu iedarbināšanas ierīci – palaišanas-lādēšanas ierīci. Tā darbojas uz litija polimēru akumulatoriem; pateicoties tiem un neskatoties uz kompakto izmēru, tas nodrošina diezgan augstu palaides strāvu. Jūs varat iegādāties šādu ierīci, piemēram, ja  jūsu transportlīdzeklis tiek ekspluatēts skarbos apstākļos, tostarp apgabalos ar aukstām ziemām.

Ierīcei jābūt tieši piestiprinātai pie akumulatora spailēm. To veicot, ļoti svarīgi ir arī ievērot polaritāti. Lai iegūtu sīkāku informāciju par to, kā pareizi palaišanas vadus, uzmanīgi izlasiet palaišanas-lādēšanas ierīces rokasgrāmatu.

 Parasti ir jāveic šādas darbības: 
 1. Pievienojiet sarkano vadu, kas nāk kopā ar ierīci, akumulatora pozitīvai spailei.
 2. Pievienojiet melno vadu izlādētā akumulatora negatīvai spailei.
 3. Ievietojiet pretējo vadu savienotājus atbilstošajās portatīvās ierīces izejās.
 4. Izvēlieties nepieciešamo palaišanas režīmu un ieslēdziet ierīci.
 5. Iedarbiniet dzinēju.

Secinājums

Izlādējies akumulators ir problēma, ar kuru var saskarties pat pieredzējuši autobraucēji. Patīkami apzināties, ka to var atrisināt ar samērā vienkāršu metodi – piepīpēšanu. Viss, kas jums nepieciešams – piepīpēšanas vadu komplekts un vēl viens akumulators. Ievērojot visus iepriekš minētos padomus, jūs varat viegli veikt automašīnas iedarbināšanu ar piepīpēšanu no citu akumulatora, pat ja par autovadītāju esat kļuvis vien nesen.

Jūsu profils ir jūsu personīgais palīgs.

Ar to var izsekot automašīnas izdevumus, saglabāt servisa gramatiņu, detaļu maiņas grafiku, piezīmes un dokumentus.