Motora pārsega troksnis, ko nedrīkst ignorēt

Motora pārsega troksnis, ko nedrīkst ignorēt
  1. DŪKŠANA UN ČĪKSTĒŠANA

Tas liecina par uzkares aprīkojuma sistēmas elementu un gāzu sadales mehānisma sistēmas defektem. Raksturīgi, ka čīkstēšana parādās, siksnai izstiepjoties vai bojāta spriegotāja dēļ. Dūkšana ir bojātas gultņa pazīme. Ignorēt šīs pazīmes Ir ļoti bīstami.

Piemēram, dzesēšanas sūkņa vai ģeneratora gultņa iestrēgšana var izraisīt siksnas bojājumus, kā rezultātā uzkares aprīkojums var pilnībā salūzt.

Situācija pasliktinās, ja dzirdat neparastus trokšņus, kas nāk no zobsiksnas: tās plīsums var izraisīt vārstu deformāciju, kā rezultātā dzinējam būs nepieciešams pilnīgs remonts.

  1. KRAKŠĶĒŠANA

Šī skaņa parasti rodas, kad ir bojājumi gāzu sadales fāžu regulēšanas mehānismā. Dažreiz to var dzirdēt, kad ir bojāts sadales vārpstas stāvokļa sensors. Šo elementu atteice rada dzinēja bojājumus un samazina tā veiktspēju.

Dažreiz pie krakšķēšanas ir vainojama vaļīga piedziņas gāzu sadales mehānisma ķēde. Tāpat kā ar zobsiksnu, bojājumi ir jānovērš nekavējoties.

  1. TROKŠŅAINA VIBRĀCIJA

Norāda uz nodilušiem motora gultņiem vai aizdedzes sveces defektiem.

  1. SIŠANĀS

Tā ir viens no visbiežāk sastopamajām dzinēja bojājumu pazīmēm. Tā norāda uz daudziem defektiem: vārsta bojājumiem, sadales vārpstas gultņa nodilumu, virzuļa un cilindra bojājumiem. Pēc skaņas var noteikt aptuveno bojājumu vietu.

  • Klusa klauvēšanās, kas rodas pēc motora uzsildīšanas un gāzes pedāļa nospiešanas, bet kļūst skaļāka, nospiežot bremžu pedāli. Tas norāda uz kloķvārpstas ieliktņu un savienotājstieņa kritisku nodilumu.
  • Tikšķošs troksnis uzreiz pēc auksta dzinēja iedarbināšanas. Pēc dzinēja uzsilšanas tas var būt pilnīgi pazudis. Tas parasti norāda uz vārsta bojājumiem.
  • Neregulārs, klauvējošs troksnis karterī, kas maina tā frekvenci līdz ar motora apgriezienu skaitu, norāda uz kloķvārpstas gultņu bojājumiem.
  • Troksnis, kas dzirdams uzreiz pēc dzinēja iedarbināšanas, un kas pēc dažām sekundēm pazūd, var norādīt uz nepietiekamu dzinēja eļļas līmeni un aizsērējušu eļļas filtru.
  • Ātra metāla skaņa, ko dzirdat no salīdzinoši jaunā dzinēja un kas pastiprinās, palielinot slodzi, var norādīt, ka dzinējs detonējas degvielas dēļ, kuras oktāna skaitlis ir zems.
Jūsu profils ir jūsu personīgais palīgs.

Ar to var izsekot automašīnas izdevumus, saglabāt servisa gramatiņu, detaļu maiņas grafiku, piezīmes un dokumentus.