Nomainīt Bremžu loku komplekts ar sevi

Patstāvīga Bremžu loku komplekts nomaiņa - instrukcijas un video pamācības

Noderīgas Bremžu loku komplekts nomaiņas rokasgrāmatas un padomi
Marka
Modelis
Autodaļu kategorija
Bremžu loku komplekts maiņa: video pamācības

Skatītākās auto remonta video pamācības

  • Uzziniet kā atrisināt problēmu ar automašīnu: video ceļvedis
    Kā nomainīt aizmugurējie bremžu trumuļi OPEL CORSA B [PAMĀCĪBA AUTODOC]
  • Uzziniet kā atrisināt problēmu ar automašīnu: video ceļvedis
    Kā nomainīt bremžu trumuļi un bremžu loku komplekts RENAULT SYMBOL/THALIA 1 [PAMĀCĪBA AUTODOC]

Bremžu loku komplekts: bieži uzdotie jautājumi par nomaiņu

Kad jānomaina bremžu loki?

Šo komplektējošo daļu kalpošanas laiks ir vidēji 60’000 km vai vairāk. Tomēr to var samazināt sliktu braukšanas ieradumu gadījumā. Piemēram, pilnībā nenolaista rokas bremze  izraisa bremžu loku berzēšanos pret trumuļiem, un tā rezultātā detaļas ātri nodilst.

Lai uzraudzītu bremžu loku stāvokli, izmantojiet speciālu kontroles lodziņu uz trumuļa pamatnes plāksnes. Jūs varat novērtēt bremžu uzliku biezumu, paceļot automašīnu. Ja detaļas izmērs ir sasniedzis minimālo robežu, ko parasti norāda ražotājs, detaļas ir jānomaina. Citas nodiluma pazīmes ir bremzes pedāļa vibrācija, pagarināts bremzēšanas ceļš, kā arī automašīnas izslīdēšana bremzējot.

Kāds ir minimālais pieļaujamais bremžu loku biezums?

Minimālais pieļaujamais detaļu bremžu uzliku biezums ir norādīts automašīnas apkalpošanas rokasgrāmatā. Parasti tas ir 1,5–2 mm. Ja jums ir ērtāk izmērīt uzlikas biezumu kopā ar pamatni, tad šis skaitlis nedrīkst būt mazāks par 5,0 mm. Praksē ieteicams ir neļaut bremžu sistēmas elementiem sasniegt šo punktu.

Vai man jāmaina bremžu loki pa pāriem?

Speciālisti iesaka nomainīt šīs detaļas kā komplektu uz ass. Mainot tos tikai uz viena riteņa, bremzēšanas laikā var samazināties stabilitāte. Veicot šo darbu, notīriet visus sistēmas elementus no netīrumiem un pārbaudiet, vai bremžu mehānismi ir pienācīgi ieeļļoti. Ja atsperes ir korodētas, tad arī tās ir jānomaina. Pārbaudiet arī riteņu cilindru putekļu sargu stāvokli. Gaiss sistēmā vai bremžu šķidruma noplūde samazina pat jaunu detaļu efektivitāti. Jums jāpārbauda arī, vai rokas bremze ir labā darba kārtībā.