CST: apraksts, funkcijas un darbības princips

CST: apraksts, funkcijas un darbības princips

CST (Vilces un stabilitātes kontrole) ir stabilitātes kontroles sistēma, ko izmanto Ferrari automašīnās. Tā optimizē pretslīdēšanas un vilces kontroles sistēmu, ABS un bremzēšanas spēku sadalījuma sistēmu darbību. Tas palīdz saglabāt paredzēto trajektoriju manevrēšanas laikā. Sistēma uzlabo transportlīdzekļa dinamiku, braucot pa slidenām virsmām. 

Kā darbojas CST

Sistēma salīdzina transportlīdzekļa faktisko un paredzēto virzienu, lai novērstu atšķirību starp tiem. Autovadītāja sniegumu aprēķina pēc stūres leņķa, bremžu un akseleratora pedāļu stāvokļa un bremžu sistēmas spiediena. Faktisko transportlīdzekļa trajektoriju nosaka devēji, kas mēra pagriešanās ātrumu, sānisko un garenisko paātrinājumu un riteņu griešanās ātrumu.

Ja tiek konstatēta nepietiekama vai pārlieka pagriežamība, CST aktivizē ABS hidromoduli. Tas palēnina slīdošos riteņus, tādējādi atjaunojot saķeri un trajektoriju. Ja bremzēšana ir nepietiekama, var tikt ierobežots arī dzinēja griezes moments.

Šī tehnoloģija piedāvā vairākus dažādus darbības režīmus, kas nosaka, cik stipri sistēma iejaucas transportlīdzekļa vadībā. Tie ir: „Low Grip“ — slidenām virsmām; „Sport“ — braukšanai vidējas un lielas saķeres apstākļos un „Race“ —  sacīkšu trases apstākļiem. Režīmi „CT OFF“  un „CST OFF“ ir paredzēti attiecīgi, lai maksimāli palielinātu transportlīdzekļa sacīkšu sniegumu un braukšanu uz irdenām virsmām.

Populāri Ferrari modeļi, kas aprīkoti ar CST

Darbības traucējumu iemesli

  • Stāvvietā novietošanas sensora atteice
  • Dzinēja darbības traucējumi, piemēram, pastāvīga aizdedzes izlaišana
  • Riepu spiediens, kas atšķiras no ieteicamā
  • Izlādējies akumulators.
Jūsu profils ir jūsu personīgais palīgs.

Ar to var izsekot automašīnas izdevumus, saglabāt servisa gramatiņu, detaļu maiņas grafiku, piezīmes un dokumentus.