Kas ir SPORTSHIFT? Īpašības un tehniskie parametri

Kas ir SPORTSHIFT? Īpašības un tehniskie parametri

SPORTSHIFT ir preču zīme, ko 1995. gadā reģistrēja uzņēmums Prodrive savam manuālās pārnesumu pārslēgšanas mehānismam, izmantojot pārnesumu pārslēgu vai zemstūres lāpstiņas. Šī sistēma no 2001. gada tiek izmantota Subaru automātiskajās transmisijās un no 2006. gada — automatizētajās manuālajās transmisijās, kas tiek uzstādītas dažos Aston Martin modeļos.

SPORTSHIFT darbības princips

SPORTSHIFT sistēmas atšķirīgā iezīme ir mehāniskas saiknes neesamība starp pārnesumu pārslēgu vai zemstūres lāpstiņām un transmisiju. Tā vietā tiek izmantoti elektriskie signāli. Autovadītājam pabīdot selektora sviru vai zemstūres lāpstiņas, atbilstošā informācija tiek nosūtīta transmisijas vadības blokam, kurš pēc tam nosūta atbilstošo komandu izpildmehānismiem, kas ieslēdz izvēlēto pārnesumu.

SPORTSHIFT funkcija uzlabo transportlīdzekļa dinamisko veiktspēju un ir noderīga, braucot augšup vai lejup no kalna vai uzsākot kustību uz slidenas virsmas. Turklāt zemstūres lāpstiņu pieejamība palīdz pārslēgt pārnesumus, nenovēršot uzmanību no ceļa, kas ir īpaši svarīgi sporta automašīnām.

Populāras transmisijas ar SPORTSHIFT funkciju 

Transmisijas kodsRažotājsPārnesumu skaitsTransmisijas veidsMaks. dzinēja griezes moments, N·mMaks. dzinēja darba tilpums, lRažošanas sākuma gadsModeļi, kas aprīkoti ar šo transmisiju
4EATJatco4Automātiskā ar hidrotransformatoru3003,31988Subaru Impreza; Subaru Legacy; Subaru SVX; Subaru Forester; Subaru Outback
5EATJatco5Automātiskā ar hidrotransformatoru3503,62004Subaru Tribeca; Subaru Legacy; Subaru Exiga; Subaru Outback

Aston Martin automašīnās uzstādītās 6 un 7 pakāpju automatizētās manuālās pārnesumkārbas, ko ražoja Graziano, bija aprīkotas ar SPORTSHIFT sistēmu. Tostarp tās tika uzstādītas V8 Vantage, V8 Vantage S un dažos citos modeļos.

Bieži sastopamie ar SPORTSHIFT sistēmu aprīkoto transmisiju darbības traucējumi 

Darbības traucējumiTransmisijas
Laika gaitā transmisijas eļļas sūkņa blīvei parādās noplūde.4ЕАТ
Notiek solenoīdu atteice.4ЕАТ; 5EAT
Sabojājas sajūga apvalks un transmisijas gultnis.4ЕАТ
Hidrobloka kanāli aizsērē.4ЕАТ; 5EAT
Priekšlaicīgi bojājas ātruma devējs.5EAT