Kas ir VDIM? Apraksts un darbības princips

Kas ir VDIM? Apraksts un darbības princips

VDIM (Vehicle Dynamics Integrated Management — Integrētā automašīnas dinamikas vadības sistēma) ir integrēta tehnoloģija transportlīdzekļa dinamisko parametru kontrolei. Tā tiek izmantota Toyota un Lexus automašīnās. Pirmo reizi tā parādījās 2004. gadā ar Toyota Crown Majesta modeli. Tā uzlabo transportlīdzekļa vadāmību, bezceļu caurgājību un manevrējamību.

Kā darbojas VDIM

VDIM optimizē vairāku autovadītāja palīgsistēmu darbību, proti, bremžu pretbloķēšanas, vilces kontroles, stabilitātes kontroles un bremzēšanas spēku sadalījuma sistēmas, kā arī elektrisko stūres pastiprinātāju un citu. Lai to panāktu, katra riteņa griešanās ātrums, bremžu un akseleratora pedāļu stāvoklis, stūres leņķis, spiediens bremžu sistēmā un automašīnas pagriešanās ātrums tiek nepārtraukti kontrolēti. Šie dati ļauj novērtēt situāciju uz ceļa. Ar VSC un EPS sistēmu palīdzību tiek samazināts risks, ka automašīna novirzīsies no paredzētās trajektorijas.

Konstatējot riteņu buksēšanu, tiek aktivizēta TRC. Ātri un spēcīgi nospiežot bremžu pedāli, tiek aktivizēta avārijas bremzēšanas palīgsistēma (BA). Lai novērstu riteņu bloķēšanos, iejaucas ABS sistēma.

Populāras automašīnas ar VDIM

  • Lexus IS III, IV, GS III, IV, LS IV, V, RX II, III, IV;
  • Toyota Camry VI, Highlander II, III, Sienna III.

Darbības traucējumu iemesli

  • ! ABS devēji kļūst netīri.
  • ! Devējiem strāvu piegādājošo vadu bojājumi.
  • ! Zems bremžu šķidruma līmenis.
  • ! Nepiemērota izmēra riteņi.