E-Shift: īpašības, priekšrocības un trūkumi

E-Shift: īpašības, priekšrocības un trūkumi

E-Shift ir Jeep un Lexus automašīnās uzstādīto automātisko transmisiju manuālās pārslēgšanas sistēmas nosaukums. Pārnesumkārbas vadība notiek elektroniski. Jeep automašīnās šī sistēma parādījās 2014. gadā, kad debitēja Grand Cherokee ar 8 pakāpju automātisko transmisiju. Lexus automašīnās to sāka izmantot krietni agrāk: 1999. gadā IS sedanā.

Iezīmes

Galvenā E-Shift sistēmas iezīme džipos ir pārnesumu pārslēdzējsviras konstrukcija, kas ļauj autovadītājam izvēlēties braukšanas režīmu un pārslēgties manuālajā režīmā. Svira pēc katras kustības atgriežas sākotnējā stāvoklī. Svirā ir iebūvēti LED indikatori, kas informē par pašreiz izvēlēto transmisiju režīmu.

Lexus automašīnās E-Shift svirai ir tradicionālāks dizains. Tā paliek izvēlētajā pozīcijā, līdz autovadītājs nomaina režīmu. Turklāt manuālajā režīmā pārnesumu pārslēgšanai var izmantot zemstūres pārnesumu pārslēgšanas lāpstiņas.

Populāras E-Shift transmisijas 

Transmisijas kodsRažotājsPārnesumu skaitsMaks. dzinēja griezes moments, N·mMaks. dzinēja darba tilpums, lPiedziņas veidsModeļi, kas ar to aprīkoti
8HP45ZF85003,5Aizmugurējā, pilnpiedziņaJeep Grand Cherokee
A650E (AW35-51LS)Aisin54304,3Aizmugurējā, pilnpiedziņaLexus GS430 S160; Lexus LS430 XF30; Lexus IS300 XE10; Lexus SC430 Z40

Biežāk sastopamie E-Shift transmisiju darbības traucējumi

  • Vibrācijas izraisa transmisijas eļļas sūkņa atteici.
  • Samērā ātri nodilst mehāniskās sastāvdaļas un blīves.
  • Solenoīdi ātri aizsērē.
  • Planetārā reduktora alumīnija satelītu mezglam ir īss kalpošanas laiks.
Jūsu profils ir jūsu personīgais palīgs.

Ar to var izsekot automašīnas izdevumus, saglabāt servisa gramatiņu, detaļu maiņas grafiku, piezīmes un dokumentus.