Tiptronic S – ātrumu pārnesumkārbas Porsche automašīnām

Tiptronic S – ātrumu pārnesumkārbas Porsche automašīnām

Tiptronic S ir automātiskā pārnesumkārba ar inteliģentu programmatūru, kas tiek uzstādīta Porsche automašīnās. Ja nepieciešams, tā ļauj autovadītājam manuāli pārslēgt pārnesumus. Tā ir Tiptronic zīmola uzlabotā automātiskās transmisijas modifikācija. Tā debitēja 2000. gadā Porsche Boxster S modelī. Mūsdienās tā tiek uzstādīta dažādos Porsche un Volkswagen modeļos.

Tiptronic S īpatnības

Tiptronic S ir veidota uz klasiskās automātiskās pārnesumkārbas ar hidrotransformatoru bāzes. Manuālai pārnesumu pārslēgšanai tiek izmantoti speciāli slēdži, kas uzstādīti uz stūres rata vai zemstūres lāpstiņas. Tas ir īpaši ērti sporta automašīnām, ļaujot autovadītājam mazāk novērst uzmanību no braukšanas, jo pārslēgšanai nav nepieciešams noņemt rokas no stūres. Turklāt pārslēgšanās uz vajadzīgo pārnesumu notiek gandrīz tikpat strauji kā automašīnās ar manuālo pārnesumkārbu. Pārnesumu pārslēgšanas sviru var ieslēgt arī pozīcijā „M” un pēc tam pārslēgt vai pārslēgties uz augšu vai leju, virzot to  „+” vai „–” virzienā.

Šī transmisija var pielāgoties individuālam braukšanas stilam, kas palīdz ietaupīt degvielu, nodrošina lielisku automašīnas dinamiku un augstu komforta līmeni autovadītājam

Populāras Tiptronic S transmisijas

Pārnesumkārbas kodsRažotājsPārnesumu skaitsMaks. dzinēja darba tilpums, lMaks. dzinēja griezes moments, N·mRažošanas sākuma gadsModeļi, kuros tiek izmantoti
09D (TR-60SN)Aisin66002001Porsche Cayenne 9PA; Volkswagen Touareg 7L
0С8 (TR-80SD)Aisin868502009Porsche Cayenne 92A; Volkswagen Touareg 7P
01V (5HP19)ZF53,73251995Porsche Boxster (986); Porsche 911 Carrera (996)

Bieži sastopamie Tiptronic S transmisiju darbības traucējumi

Darbības traucējumi Transmisijas
Diezgan ātri notiek hidrobloka atteice.09D (TR-60SN)
Pārplīst solenoīdu vadi. 09D (TR-60SN)
Ja hidrotransformatora bloķētāja sajūga berzes uzlika netiek savlaicīgi nomainīta, tas var izraisīt eļļas sūkņa salūšanu.01V (5HP19)
Intensīvs paātrinājums bojā frikcijas disku komplekta berzes uzlikas. To nodiluma produkti aizsērē solenoīda vārstus.0С8 (TR-80SD)
Diezgan bieži jāmaina eļļas sūkņa blīves un bukses.09D (TR-60SN); 01V (5HP19); 0С8 (TR-80SD)